Výběr areálu

Hotel Alem** - nejlevnější dovolená v Chorvatsku

Hlavní obsah stránky

Výlety a okolí

Baško Polje leží v borovém lese přímo u pobřeží 2 km od velkého střediska Baška Voda na Makarské riviéře. Obě centra jsou spojena přímořskou promenádní cestou která přímo svádí k podvečerním procházkám. Pokud se vydáte podél pobřeží opačným směrem tak přes vesničku Promajna dorazíte do 8 km vzdáleného městečka Makarska.

Zajímavá místa v okolí destinace Baško Polje pro výlety:
Baška Voda 2 km Známé a vyhledávané středisko na Makarské riviéře. V jejím okolí se pěstuje vinná réva, olivovníky, fíkovníky a višně maraska. stejně jako v Baško Polje je zde mnoho bujné vegetace zasahující až k plážím. Baška Voda je poměrně mladým letoviskem, přesto se zde nachází několik pamětihodností jako pozůstatky byzantské osady a pevnosti, kostel sv. Vavřince, kostel a socha sv. Mikuláše. Pro milovníky sportu nabízí toto středisko uspokojení ve všech směrech včetně vysokohorských túr do pohoří Biokovo. K zábavě slouží několik diskoték, barů a tanečních teras. Celé léto probíhá místní festival.
Makarska 10 km Největší a nejznámější letovisko na Makarské riviéře. Má bohatou historii sahající až do 6. století díky čemuž má množství historických památek. Mezi nejznámější patří barokní kostel sv. Marka stojící uprostřed letoviska. Za návštěvu také stojí muzeum ve františkánském klášteře, kde se nachází nejbohatší sbírka mušlí svého druhu na světě. Makarska nabízí také bohaté sportovní zázemí s obrovským tenisovým a sportovním centrem. Ve městě a okolí se během roku pořádá několik významných sportovních akcí. V létě zde probíhají společenské akce jako Rybářská noc nebo Letní karneval.
Split 50 km Je největším městem chorvatského pobřeží. Hospodářské, kulturní a dopravní středisko s 200 tis. obyvateli. Split je velice bohatý na kulturní památky. Mezi nejzajímavější patří Diokleciánův palác, který je již dlouhá léta v seznamu UNESCO. Mnoho dalších zajímavých památek je možné navštívit mimo palácové hradby. Navštívit lze několik muzeí a galerií.
Pohoří Biokovo 12 km Táhne se nad Makarskou riviérou v délce 36 km a šířce 7 až 9 km od sedla Dupci k obci Bačina. Nejvyšší vrchol je Sveti Jure 1762 m n. m.

Další zajímavá místa jistě objevíte sami.